Karot Alma Firmaları

Karot Alma

Fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde her yıl farklı büyüklüklerde depremler meydana gelir. Hareketli olanı faylar üzerinde meydana gelen depremin şiddeti yaşanan dönemlerde büyük ya da küçük olabiliyor. Yaşanan depremler sırasında can ve mal kayıplarının yanında insan psikolojisi de etkileniyor. Deprem gerçeği ile olduğumuz günümüzde olası bir depreme karşı her zaman önemleri almış olmak gerekir. Bunun için öncelikle oturulan evlerde ve işyerlerinde bu alanların depreme ne kadar dayanıklı olduğu konusunda araştırma yapmak gerekir. Yapılan araştırmalar sonucu evliliğin dayanıklı olduğuna dair raporların hazırlanması gerekir. Ayrıca ev ve iş yerlerinde kullanılan eşyaların dizaynı sırasında deprem gerçeği unutulmamalı ve bu doğrultuda her şey düzenlenmelidir.

Karot Alma İşlemi Nedir

Teknolojinin gelişmesi ve günümüzdeki insanların daha bilinçli bir hale gelmesi ile beraber yaşanılan deprem gibi afetler daha az zararla atlatılır. Geçmişte yaşanan depremler ve deneyimler insanların daha tecrübeli hale gelmesini sağlamıştır. Yaşam alanlarının yaşanabilecek herhangi bir depreme karşı ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak için bilimsel bilgilere dayalı yapılan araştırmalar insanlara yol gösterici oluyor. Bu işlemlerden biri de karot almadır. Karot alma işlemi ile kullanılan yapıların yaşı hesaplanır. Bu çalışmalar sırasında binanın ömrünü ne kadar oldu ve binanın depreme dayanıklı mı yoksa dayanıksız mı olduğu konusunda bilgi verir. Özel bir cihazla binanın betonundan alınan numuneler üzerinde yapılan incelemeler sonucunda bina hakkında detaylı raporlar hazırlanır.

Karot Alma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karat alma işini uzman kişiler gerçekleştirir. Öncelikle binanın hangi bölgesinden karot alma işlemi gerçekleşecekse orası  belirlenmelidir. Karot alma işlemi genelde duvardan ve girişlerden alınan numuneler üzerinde gerçekleştirilir. Karot  numunesi alma işlemi oldukça zor ve dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur. Kullanılan cihazlar binanın dayanıklılığı tespit edilmeye çalışılırken binaya daha fazla zarar vermemek adına özenli davranmak gerekir. Dalgınlık veya dikkatsizlik sonucu yürütülen çalışmalar binaya daha fazla zarar verebilir. Karot alma çalışmalarını yürüten kişilerin uzman ve deneyimli olmaları işlerin seyri açısından oldukça önemlidir. Bu konuda çalışan teknikerlerin işini severek ve insan sağlığı için çalıştıklarını bilmeleri gerekir.

Karot Çalışmaları İçin Firmamızdan Yardım Almanın Önemi

Deprem kuşağı üzerinde bulunan ülkemizde her an deprem olabilir endişesiyle insanlar yaşam alanlarını daha güvenli hale getirmeye çalışırlar. Günümüzde bu konuyla ilgili hizmet sunmaya başlayan firmaların sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Firmalar kullandıkları bilimsel veriler ve teknik araçlar ile binaların depreme karşı dayanıklı olup olmadığı konusu çeşitli test işlemleri gerçekleştirirler. Karot alma cihazları özel olarak tasarlandığı için bu cihazları kullanan kişilerin de alanında profesyonel olması gerekir. Firmamız sunduğu imkanlar doğrultusunda karot alma makinesi ve uzman teknikerler ile binanızın depreme karşı dayanıklı olmasını ve ömrünü hesaplıyor. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz.